Lifting podbróda


Problem podwójnego podbródka pojawia się zwykle u osób, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Istnieje kilka metod poprawy wyglądu tej okolicy ciała od mało inwazyjnych po bardziej radykalne. W zależności od preferencji i oczekiwań pacjenta poprawa wyglądu następuje szybko lub jest stopniowa i rozciągnięta w czasie. Wszystkie oferowane w naszym Centrum zabiegi są mało inwazyjne, nie są zbyt uciążliwe dla pacjenta i stanowią alternatywę dla operacji plastycznych.

Lifting podbródka Dream Lift

Opis zabiegu

Jest to najmniej inwazyjny zabieg. Polega na podaniu poprzez iniekcje specjalnego preparatu do tkanki tłuszczowej, który wywołuje w niej lokalny stan zapalny prowadzący do lipolizy, czyli rozpuszczenia i wchłonięcia komórek tłuszczowych. Proces ten jest stopniowy i rozciągnięty w czasie. Wymagana jest seria kilku zabiegów.

  • mała inwazyjność
  • nie ogranicza codziennej aktywności
  • preferowany dla osób, którzy nie akceptują bardziej inwazyjnych metod terapeutycznych
  • możliwe drobne siniaki po iniekcjach
  • przejściowa tkliwość okolicy poddanej zabiegowi związana z drażniącym działaniem preparatu
  • konieczność wykonania kilku zabiegów
  • ostateczny efekt po kilku tygodniach

Opis zabiegu

Tą metodę stosuje się w przypadku podciągnięcia obwisłej skóry podbródka. Odpowiednio dobrane nici zostają wprowadzone w tkankę podskórną w taki sposób by napiąć skórę i stworzyć dla niej rusztowanie. Efekt jest natychmiastowy. Zabieg ten zwykle wykonywany jest jako uzupełnienie innych zabiegów w obrębie podbródka i szyi.

Opis zabiegu

Zabieg polega na odsysaniu tłuszczu. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Poprzez małe nacięcie pod brodą wprowadza się kaniulę, przez którą początkowo wprowadza się roztwór znieczulający, a następnie odsysa tkankę tłuszczową. Po zabiegu niezbędne jest noszenie przez pewien czas specjalnej opaski podtrzymującej podbródek. Zabieg ten preferowany jest dla osób oczekujących radykalnej poprawy w stosunkowo krótkim czasie.