Korekcja piersi i pośladków


Powiększanie piersi i pośladków poprzez lipotransfer

W naszym Centrum wykonujemy zabiegi powiększania piersi i pośladków poprzez transfer własnej tkanki tłuszczowej pacjenta (Lipofilling). Istotną cechą tej metody jest małoinwazyjność i to, że nie wiąże się z wszczepianiem obcego materiału (sztucznych implantów silikonowych). To bardzo ważna kwestia, gdyż nie ma ryzyka reakcji organizmu na ciało obce, a także ryzyka uszkodzenia implantu i narażenia na groźne powikłania. Powiększone piersi lub pośladki są pełne, jędrne, o bardzo naturalnym wyglądzie i strukturze. Przeszczepione komórki tłuszczowe to żywa tkanka, dlatego jest najlepszym długoterminowym wypełniaczem.

Kolejną zaletą tej metody jest również fakt równoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej z niechcianej okolicy, najczęściej brzucha, bioder, lędźwi i ud. W odróżnieniu od klasycznego zabiegu powiększania, blizny po zabiegu są prawie niewidoczne, ponieważ są to jedynie miejsca wprowadzenia kaniuli. Również okres rekonwalescencji i powrotu do normalnego trybu życia jest znacznie krótszy. Nie ma też zwiększonego ryzyka powstania zwłóknień, zwapnień, czy nowotworów. Jest to bezpieczna i uznana na świecie metoda, która obecnie znajduje coraz większą liczbą zwolenników.

Korekcja piersi Dream Lift

Opis zabiegu

Przed zabiegiem, po wstępnej kwalifikacji, niezbędne jest wykonanie badań dodatkowych takich jak: morfologia krwi, badanie układu krzepnięcia (APTT, INR, PT), jonogram, AspAT, AlAT, bilirubina, mocznik, kreatynina, CRP, glukoza we krwi, HBs-Antygen, przeciwciała antyHCV, USG piersi, EKG, RTG klatki piersiowej.

Etapy zabiegu:

 1. Liposukcję - w trakcie której pobieramy tkankę tłuszczową z określonych wcześniej obszarów. W naszym Centrum stosujemy liposukcję NIL, która gwarantuje najwyższą jakość pobieranego tłuszczu i tym samym najwyższy procent przyjęcia się przeszczepu.
 2. Przygotowanie pobranej tkanki do przeszczepu - wyizolowanie żywych, pełnowartościowych komórek tłuszczowych poprzez oddzielenie ich od komórek uszkodzonych, wolnych lipidów oraz płynu tkankowego i krwi. Do tego celu wykorzystujemy unikalny certyfikowany system Puregraft, który izoluje i zagęszcza tylko żywe komórki tłuszczowe. Cała procedura separacji odbywa sie w sterylnych warunkach i w sposób zapewniający optymalne warunki do przyjęcia się przeszczepianych komórek tłuszczowych. Do tak przygotowanego tłuszczu dodaje się osocza bogatopłytkowego PRP, który poprzez zawarte w nim czynniki wzrostu, stwarza jeszcze lepsze warunki do przyjęcia się przeszczepu, przyspiesza gojenie i poprawia efekt końcowy zabiegu.
 3. Przeszczepienie tkanki tłuszczowej - wielowarstwowe rozmieszczenie tkanki w celu uzyskania optymalnego efektu końcowego.

Zabieg zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym uzupełnionym znieczuleniem dożylnym. Ze względu jednak na duże doświadczenie w tej dziedzinie możemy zaproponować naszym pacjentom również inne metody znieczulenia, które dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu i preferencji pacjenta.

W celu przeszczepienia tkanki tłuszczowej, wykonuje się zwykle dwa małe nacięcia (ok.2mm), przez które wprowadza się kaniulę służącą do rozprowadzenia przygotowanego wcześniej materiału. Bezpośrednio po zabiegu zakładane jest ubranko modelujące na okolice poddane zabiegowi. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa oraz komfortu pooperacyjnego, pacjent pozostaje w klinice przez jedną dobę. W następnej dobie po kontroli i zmianie opatrunków wychodzi do domu.

 • powiększenie słabo wykształconych, małych piersi
 • asymetria piersi
 • uwypuklenie pośladków
 • poprawa owalu twarzy
 • uzupełnienie objętości po utracie masy ciała
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża
 • cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • choroby serca
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne
 • choroba nowotworowa
 • niska waga ciała uniemożliwiające pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej
 • palenie papierosów (przeciwskazanie względne)

Bezpośrednio po zabiegu oraz w kilku kolejnych dniach okolice poddane zabiegowi mogą być tkliwe, obrzęknięte i zasinione. Efekt powiększenia piersi lub pośladków widoczny jest natychmiast, jednak na efekt końcowy trzeba poczekać ok. 6-8 tygodni. W tym czasie przeszczepione komórki tłuszczowe integrują się z okoliczną tkanką, ustępuje obrzęk i stan zapalny związany z zabiegiem, wchłonięciu ulegają ewentualne krwiaczki. Objętość powiększanej części ciała ulega nieznacznej redukcji, a obszar poddany liposukcji wyszczupleniu.

Efekt końcowy uzależniony jest ściśle od ilości przeszczepionej tkanki. Nie bez znaczenia jest również jej jakość, stan wyjściowy pacjenta oraz przestrzeganie zaleceń. Ilość przeszczepianej tkanki jest określana na podstawie stanu wyjściowego danej okolicy, więc i efekt końcowy jest również ograniczony. Przykładowo: do piersi o rozmiarze miseczki A można w trakcie zabiegu przeszczepić od 120 do 140 ml tkanki do każdej piersi. Większe ilości tkanki po prostu nie są w stanie się przyjąć. W przypadku większych oczekiwań pacjentek, zabieg można powtórzyć, jednak nie wcześniej niż po około 4-6 miesiącach, tj. po pełnym wygojeniu po pierwszym zabiegu. W kolejnym zabiegu objętość przeszczepianego tłuszczu może być już większa, gdyż objętość piersi jest już także większa. Na efekt długoterminowy wpływ mają: naturalne procesy starzenia, utrata masy ciała, ciąża i karmienie piersią.

 • noszenie ubranka modelującego przez 4 tygodnie
 • unikanie wysiłku fizycznego przez 2-3 tygodni
 • unikanie gorących kąpieli, sauny i solarium przez 4 tygodnie
 • stosowanie masaży okolic poddanych zabiegowi co 1-2 dni przez 2 tygodnie
 • antybiotykoterapia oraz leki p/zapalne przez 5-7 dni
 • obecność na wizytach kontrolnych ustalonych z lekarzem

Korekcja piersi i pośladków nićmi PDO

Zabiegi te przeznaczone są dla Pań, które chcą skorygować nieco obwisły biust lub pośladki. Proces ten zachodzi wskutek naturalnych procesów starzenia skóry i tkanki podskórnej. Skóra wraz z wiekiem robi się cieńsza, wiotka, traci swoją jędrność i sprężystość. Dodatkowo dochodzi do zmian w tkance podskórnej, która również traci swoje młodzieńcze właściwości.

Zabieg jest mało inwazyjny i polega na wzmocnieniu skóry i tkanki podskórnej nićmi PDO w sposób adekwatny do sytuacji. W zależności od tego co chcemy uzyskać, stosujemy nici PDO o określonej strukturze i właściwościach oraz różne techniki ich wprowadzania.

Korekcja pośladków Dream Lift

W celu uzyskania lepszego efektu, może być niekiedy konieczne zastosowanie dodatkowych zabiegów wzmacniających skórę oraz przywracających utraconą objętość np. mezoterapia z osocza bogatopłytkowego PRP, termolifting, lipotransfer.

Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest indywidualnie, gdyż w niektórych przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego.